Strona głównaZ życia diecezji Radio Plus - Kościół, Wydarzenia, Komentarze

Radio Plus - Kościół, Wydarzenia, Komentarze

Radio Plus poleca niedzielny program publicystyczny "Kościół, Wydarzenia, Komentarze". Zapraszamy do wysłuchania spotu.

/files/media/pliki/KosciolWYDARZENIA2602_2017.mp3

Emisja programu w niedzielę 26 lutego od godz. 9 do 12.

Zbliża się Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który co roku jest także czasem gorącej dyskusji o bohaterach i zbrodniarzach, o zasługach ale i o winach. Kim byli? Czy wszyscy ukrywający się w lesie to Wyklęci? Jaki cel im przyświecał? Powiemy też o poszukiwaniach polskich bohaterów. Naszym gościem będzie Tadeusz Płużański - prezes Fundacji Łączka.

1 marca to w tym roku także Środa Popielcowa. Poszukamy więc postanowień, które służą naszej duchowości, bliźniemu i Bogu - będzie globalnie i lokalnie, czyli jakie strony warto odwiedzić i o jakie wyposażenie domu zadbać. O Jałmużnie Wielkopostnej opowie rzecznik Caritas Polska - Paweł Kęska.

Na koniec podsumowanie wydarzeń minionego tygodnia. Zastanowimy się, gdzie kończy się sztuka, a zaczyna bluźnierstwo. Czy na spektakle takie jak "Klątwa" reagować, czy lepiej przemilczeć i nie nadawać im rozgłosu? Porozmawiamy też o stosunku papieża Franciszka do islamu. Czy Ojciec święty uważa go za religię pokoju? Na początek Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu sprawdzimy jakie są potrzeby i oczekiwania wiernych.

Gośćmi Weroniki Kostrzewy będą: Anna Sosnowska - Aleteia Polska i Łukasz Ofiara - Centrum Myśli Jana Pawła II