Strona głównaZ życia diecezji Radio Plus na niedzielę i nie tylko

Radio Plus na niedzielę i nie tylko

Zapraszamy do słuchania programu "Kościół, Wydarzenia, Komentarze" na antenie Radia Plus w niedzielę 4 czerwca od godz. 9 do 12. Tym razem o Lednicy, Duchu Świętym oraz, w kontekście ekshumacji smoleńskich, o tym, co oznacza godny pochówek.

Wielkie radosne spotkanie młodych. W niedzielny poranek kolejna już Lednica stanie się historią, ale najnowszą - więc sprawdzimy, co działo się na najbardziej znanych w Polsce polach. Jak wyglądało ostatnie spotkanie młodych? - tuż po godzinie 9 połączymy się z Lednicą.

Po godz. 10, w studiu pojawi się Łukasz Ofiara z Centrum Myśli Jana Pawła II i Juliusz Gałkowski, publicysta katolicki. A na liście tematów, znaczenie "godnego pochówku" i wiecznego spokoju, a to wszystko w kontekście ponownych ekshumacji i informacji, które wstrząsają rodzinami i opinią publiczną. Powiemy też o chrześcijanach oddających życie za wiarę w Egipcie, o korytarzach humanitarnych i o idei, która towarzyszy temu rozwiązaniu.

Ostatnią godzinę spotkania poświęcimy Duchowi Świętegm. Jak wygląda? Jak sobie go wyobrazić? Czy na pewno "Go", czy może "Ją"? Duch Święty jest tajemnicą, ale jest też jedną z osób Trójcy Przenajświętszej - równą Bogu Ojcu i Synowi. Co wiemy o Duchu Świętym, czy zmieniło się po zesłaniu Go apostołom, co zmienia? O tym wszystkim będziemy rozmawiać z ks. Pawłem Walkiewiczem z z Wyższego Seminarium Metropolitalnego w Warszawie i Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Przypominamy też o lokalnym pasmie Radia Plus Koszalin - od poniedziałku do piątku od godz. 16 do 19. W magazynie wiele informacji z regionu, w tym także z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.