Strona głównaZ życia diecezji Radio Plus na niedzielę i nie tylko

Radio Plus na niedzielę i nie tylko

Zapraszamy do słuchania audycji "Kościół, Wydarzenia, Komentarze" na antenie Radia Plus w niedzielę od godz. 9 do 12. Tym razem m.in. o kontrowersjach wokół sprawy objawień w Medjugorie.

Młodzi, zdolni, pełni zapału i chcą pomagać. Będą leczyć, uczyć i organizować czas najmłodszym. Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia jada na misje do Etiopii. W niewielkiej wiosce przewodnikiem będzie dla nich o. Ashenafi Yonas Abebe. O swojej wyprawie, obawach, przygotowaniach opowiedzą reprezentantki grupy: Oliwia Opacka i Paulina Wołek, będzie także o. Ashenafi Yonas Abebe, który zdradzi kilka ciekawostek o Etiopii.

W tę niedzielę także propozycje filmowe, czyli kino które porusza sumienie świata. Z reżyserem "Teraz i w godzinę śmierci" - Mariuszem Pilisem, a także Tadeuszem Syką, który opowie o niezwykłym dziele "Szare Anioły"

Wrócimy też do sprawy Medjugorie i słów papieża Franciszka, który mówił o domniemanych objawieniach i opiece duszpasterskiej dla pielgrzymów. Jakie słowa padły na pokładzie papieskiego samolotu? Dlaczego Medjugorie wywołuje takie emocje? Na te pytania odpowie ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP.

Zapraszamy też do słuchania lokalnego programu Radia Plus Koszalin - od poniedziałku do piątku, od godz. 16 do 19. W magazynie wiele informacji z regionu oraz z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.