Strona głównaZ życia diecezji Radio Plus na niedzielę

Radio Plus na niedzielę

Zapraszamy do słuchania magazynu: "Kościół, Wydarzenia, Komentarze" na antenie Radia Plus w niedzielę od godz. 9 do 12. Tym razem m.in. o dobrej, duchowej książce oraz o planowaniu rodziny.

Wspominając zakończone Tragi Wydawców Katolickich zastanowimy się, co przyciąga ludzi do literatury duchowej i czy jest na nią popyt. Wrócimy do Marszu Świętości Życia, który swoją liczebnością zaskoczył największych optymistów. Powiemy też o Światowym Dniu Młodzieży i pomyśle Kościoła na młode pokolenie.

Będzie też o pomyśle Ministerstwa Zdrowa, które chce uczyć Polaków naturalnych metod planowania rodziny - z dużą nutą nowoczesności. Zastanowimy się też, kto powinien decydować o rekolekcjach dla dzieci - Kościół, czy sami uczniowie.

Gośćmi Radia Plus będą Alina Petrowa-Wasilewicz - stacja7.pl i Anna Wojtas - Archidiecezja Warszawska.

W drugiej części programu w studiu pojawi się Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, która jako obserwator społeczny przysłuchiwała się debacie o prawach kobiet na forum ONZ w Nowym Jorku. Pozostając w temacie kobiet, wrócimy do tytułu "Superbohaterki", który Wysokie Obcasy, przyznały Natalii Przybysz, za opowieść o dokonanej aborcji.