Strona głównaZ życia diecezji Rekolekcje dla katechetów

Rekolekcje dla katechetów

W rekolekcjach, które odbyły się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, wzięło udział 45 osób.

Rekolekcje odbyły się pod hasłem: "Nie siłą, nie mocą naszą, lecz mocą Ducha Świętego". Prowadził je ks. dr Dariusz Wypych, dyrektor Wydziału Katechetycznego w koszalińskiej kurii.

W niedzielę 19 stycznia, na zakończenie rekolekcji, Mszy św. przewodniczył bp Edward Dajczak.

W homilii, mówiąc o pracy katechety i każdego powołanego do głoszenia Dobrej Nowiny, nawiązał do sceny z Ewangelii, w której Jan Chrzciciel wskazuje swoim uczniom Jezusa, mówiąc: "Oto Baranek Boży!".

- Pokazać Jezusa, to znaczy nie tylko o Nim nauczać. Chodzi o przekazanie fundamentalnego orędzia: "Tu jest Jezus", "Oto Baranek Boży". Ktoś musi to zrobić, bo w wielu domach nie można już na to liczyć - mówił biskup.

Więcej w relacji "Gościa Niedzielnego" TUTAJ