Strona głównaZ życia diecezji Rozpoczęła się kolejna edycja Diecezjalnego Studium Formacyjnego

Rozpoczęła się kolejna edycja Diecezjalnego Studium Formacyjnego

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej od lat funkcjonuje Studium Formacyjne dla Świeckich, które przygotowuje chętnych do pełnienia różnych posług w parafiach.

W tegorocznej edycji do pełnienia posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św. zgłosiły się 22 osoby. 14 osób przygotowuje się do zadań animatora katechezy parafialnej. Z kolei kandydatów na lektorów w tym roku jest 32.

Studium odbywa się w ramach trzech weekendowych zjazdów, podczas których uczestnicy biorą udział w wykładach z różnych dziedzin teologii, słuchają konferencji ascetycznych, wspólnie się modlą, czy szkolą np. w zakresie komunikacji.

Uczestnicy Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich wezmą udział jeszcze w dwóch weekendowych zjazdach - w marcu i maju przyszłego roku.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ