Strona głównaZ życia diecezji Spotkanie kanclerzy kurii z metropolii

Spotkanie kanclerzy kurii z metropolii

W koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym 21 października odbyła się robocza sesja z udziałem przedstawicieli kancelarii biskupich z trzech diecezji wchodzących w skład metropolii szczecińsko-kamieńskiej.

Kanclerze, wicekanclerze i notariusze podejmowali ważne zagadnienia z zakresu prawa kanonicznego dotyczące funkcjonowania Kościoła na styku z prawem państwowym.

W spotkaniu wzięli udział: z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej: ks. dr Wacław Łukasz - kanclerz i ks. dr Kazimierz Klawczyński - wicekanclerz; z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej: ks. dr Sławomir Zyga - kanclerz, ks. mgr lic. Robert Kaszak - notariusz; z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej: ks. dr Piotr Kubiak - kanclerz, ks. dr Andrzej Sapieha - notariusz, ks. mgr lic. Krzysztof Hołowczak - notariusz.