Strona głównaZ życia diecezji Spotkanie pastoralne dla proboszczów

Spotkanie pastoralne dla proboszczów

Księża spotkali się 14 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Celem spotkania było zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych przydatnych w rozpoznawaniu sytuacji duszpasterskiej i potrzeb wiernych w parafii.

Gośćmi tegorocznego spotkania byli pastoraliści z UKSW w Warszawie: ks. prof. UKSW dr hab. Tomasz Wielebski, ks. prof. UKSW dr hab. Edmund Robek - były proboszcz parafii pallotyńskiej w Warszawie, ks. dr Wojciech Sadłoń - dyrektor ISKK (Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego).

Na prośbę bp. Edwarda Dajczaka przeprowadzą oni w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej specjalne badania. Ich wyniki mają pokazać, w jaki sposób wierni w parafiach przyjmują proponowane w diecezji formy duszpasterskie.