Strona głównaZ życia diecezji Światowy Dzień Chorego w Szczecinku

Światowy Dzień Chorego w Szczecinku

Bp Edward Dajczak pobłogosławił 11 lutego nowe hospicjum stacjonarne, które powstało obok kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu.

Hospicjum jest dziełem stowarzyszenia, które powstało przy szczecineckiej parafii. Budowane było przez ponad 5 lat.

Koszty budowy obiektu to kilka milionów złotych. Potrzebne środki udało się zebrać dzięki dobrej woli niektórych samorządów, a także wielu prywatnych osób i firm.

Hospicjum przewidziane jest na 15 pacjentów. Pierwsi z nich trafią do placówki prawdopodobnie już w marcu.

11 lutego biskup pobłogosławił też wyremontowaną kaplicę w szczecineckim szpitalu.

Relacja Gościa Niedzielnego z hospicjum TUTAJ

Homilia bp. Edwarda Dajczaka TUTAJ