Duszpasterstwo Rodzin

Sychar

Każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania!

„Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”
(Łk 1, 37)

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR powstała jako dzieło małżonków sakramentalnych, którzy w obliczu kryzysu ich małżeństwa chcą wytrwać w miłości, wierności i w zobowiązaniach wynikających z przysięgi małżeńskiej. Wspólnota powstała w 2003 roku u księży pallotynów w Warszawie. Założyli ją małżonkowie sakramentalni, których małżeństwa, patrząc po ludzku, rozpadły się, a mimo to oni sami postanowili wytrwać w wierności przysiędze małżeńskiej złożonej przed Bogiem na dobre i na złe. W Kościele katolickim, w którym zawierali swój sakrament małżeństwa, szukają wsparcia i pomocy. Pragną bowiem, mimo rozłąki czy opuszczenia, trwać w swoich małżeństwach. Te pragnienia stały się zaczynem do powstania Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR. Współzałożycielem Wspólnoty jest ks. Jan Pałyga SAC. W marcu 2012 roku Episkopat Polski mianował krajowym duszpasterzem Wspólnoty ks. Pawła Dubowika.

Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Współpracując z Jezusem Chrystusem – Bogiem, w każdej sytuacji, nawet po ludzku patrząc beznadziejnej, możliwe jest odrodzenie małżeństwa. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych. Prawda o mocy Sakramentu oznacza, że nawet jeśli małżonkowie nie potrafią ze sobą być i odchodzą w stan separacji, czyli oddzielnego mieszkania, to ich małżeństwo – sakramentalne przymierze małżonków z Bogiem – trwa nadal. Nadal są mężem i żoną, i jako tacy staną przed Bogiem. Sakrament Małżeństwa jest darem Boga, który daje małżonkom siłę odtwarzania wspólnoty małżeńskiej właściwie w każdej sytuacji. Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR jest Wspólnotą Wiernej Miłości Małżeńskiej wskazującą drogę świętości.

Więcej o wspólnocie można poczytać na stronie Sycharu dostępnej TUTAJ oraz na stronie Kryzys dostępnej TUTAJ.

Spotkania Sychar odbywają się w Koszalinie przy Parafii Sw. Józefa Rzemieślnika.

kontakt z Panią Moniką Małochą w Poradni Katolickiej na ul. Andersa 24 w 2 i 4 piątek miesiąca od 9.00 do 11.00

e-mail: malocha@o2.pl lub na profilu fb naszego Duszpasterstwa Rodzin dostępnej TUTAJ.