Strona głównaZ życia diecezji Tysiące wiernych na diecezjalnym odpuście w Skrzatuszu

Tysiące wiernych na diecezjalnym odpuście w Skrzatuszu

U stóp diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, przewodniczył Mszy św. w obecności tysięcy pielgrzymów ze wszystkich stron diecezji.

Eucharystię koncelebrowali biskupi z terenu metropolii szczecińsko-kamieńskiej: z Koszalina biskupi Edward Dajczak, Krzysztof Zadarko, Krzysztof Włodarczyk, Paweł Cieślik, Tadeusz Werno; ze Szczecina bp Henryk Wejman; z Gorzowa biskupi Tadeusz Lityński, Adam Dyczkowski, Stefan Regmunt oraz dziesiątki księży.

W uroczystości brała też udział Elżbieta Rafalska, minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także przedstawiciele obu izb parlamentu oraz samorządowcy z trzech województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

Przed końcem Eucharystii ks. dr Tomasz Tomaszewski, sekretarz synodu diecezjalnego, odczytał list z sekretariatu stanu Stolicy Apostolskiej zapewniający o błogosławieństwie i pamięci modlitewnej papieża Franciszka na dzieło Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. (treść listu do przeczytania TUTAJ)

Następnie abp Dzięga pobłogosławił wieńce żniwne z plonów zebranych przez rolników.

Po zakończeniu liturgii zebrani udali się na plac przy nowym domu rekolekcyjnym, który niedawno oddano do użytku. Obrzędowi błogosławieństwa domu przewodniczył bp Edward Dajczak, natomiast pokropienia wodą święconą kompleksu zabudowań dokonali biskupi Krzysztof Zadarko i Krzysztof Włodarczyk.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ Relacja Radia Plus Koszalin TUTAJ

Fotogalerie Gościa Niedzielnego: część pierwsza TUTAJ, część druga TUTAJ, część trzecia TUTAJ, część czwarta TUTAJ