Strona głównaZ życia diecezji Uczniowie szkół podstawowych wykazali się wiedzą religijną

Uczniowie szkół podstawowych wykazali się wiedzą religijną

W koszalińskim Centrum Edukacji Nauczycieli odbył się finał 8. Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej. Wzięło w nim udział 20. uczniów szkół podstawowych z terenu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Tematem przewodnim tegorocznych zmagań był jubileusz 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Konrad Michalik z Białogardu (opiekun - ks. Tomasz Zabielski), drugie - Kinga Szczęśniak ze Stanomina (opiekun - Tomasz Trybuś), trzecie - Maria Sochoń z Koszalina (opiekun - Emilia Raczyńska).

Patronem honorowym konkursu był bp senior Paweł Cieślik. Na wręczeniu nagród obecni byli także ks. dr Radosław Mazur, dyrektor Wydziału Katechetycznego, Robert Stępień, wicekurator zachodniopomorski oraz Stefan Turowski, dyrektor CEN.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ
Relacja Radia Plus TUTAJ