Strona głównaZ życia diecezji Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Koszalinie

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Koszalinie

Mieszkańcy Koszalina przeszli z Rynku Staromiejskiego do kościoła oo. franciszkanów, by uczcić Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Koszalińskie obchody Uroczystości Bożego Ciała rozpoczęły się Mszą św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Włodarczyka sprawowaną w katedrze.

Do katedry ściągnęli głównie wierni tej parafii oraz sąsiedniej parafii pw. Podwyższenia Krzyża św., do której po zakończeniu Mszy św. ruszyła procesja. Obecne było także Wyższe Seminarium Duchowne, franciszkanie i siostry z różnych zgromadzeń.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ