Strona głównaZ życia diecezji Wielki Czwartek - Msza Krzyżma

Wielki Czwartek - Msza Krzyżma

Mszy Krzyżma w koszalińskiej katedrze w Wielki Czwartek przewodniczył bp Edward Dajczak. Koncelebrowało z nim ponad 120 prezbiterów i 4 biskupów. Biskup mianował nowych kanoników honorowych.

Podczas Mszy Krzyżma biskup pobłogosławił oleje chorych i katechumenów i konsekrował krzyżmo. Wszyscy obecni w katedrze duchowni odnowili swoje przyrzeczenia kapłańskie.

W Wielki Czwartek podczas Mszy Krzyżma biskup mianował także trzech kapłanów kanonikami honorowymi. Ks. Sławomira Forca i ks. Mieczysława Dzikowskiego - kolegiackiej kapituły pilskiej, a ks. prof. Janusza Bujaka - koszalińskiej kapituły katedralnej.

Tradycyjnie, swój jubileusz święceń obchodzili wspólnie kapłani, którzy przyjęli sakrament 25, 50 i 60 lat temu. Lista jubilatów TUTAJ

Relacja "Gościa Niedzielnego" TUTAJ

Relacja Radia Plus Koszalin m.in. z sondą wśród uczestników liturgii TUTAJ