Strona głównaZ życia diecezji Wspomnienie pierwszego biskupa

Wspomnienie pierwszego biskupa

16 października 2017 przypadła 10. rocznica śmierci pierwszego biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego, kard. nom. Ignacego Jeża. Zapraszamy do wysłuchania unikatowych fragmentów nagrań z jego wypowiedziami, udostępnionych specjalnie dla serwisu diecezjalnego przez Radio Plus Koszalin.

Zapraszamy do wysłuchania krótkich wypowiedzi kard. nom Ignacego Jeża, dzięki którym możemy przenieść się do ważnych momentów z historii diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a także przypomnieć sobie wyjątkowy charakter i poczucie humoru jej pierwszego biskupa.

Bp Jeż i Opatrzność Boża - m.in. o wyzwoleniu z obozu koncentracyjnego:
/files/media/pliki/_05_kard_Jez_opatrznosc_Boza.mp3

O początkach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej:
/files/media/pliki/_01_kard_Jez_tworzenie_diecezji.mp3

O relacjach z Niemcami:
/files/media/pliki/_03_kard_Jez_relacja_z_Niemcami.mp3

Wspomnienie z dnia wyboru Jana Pawła II:
/files/media/pliki/_04_kard_Jez_wybor_papieza.mp3

Wspomnienie wizyty Jana Pawła II w Koszalinie:
/files/media/pliki/Jeż_wspomnienie wizyty JPII w Koszalinie.mp3

Ważne osoby w życiu bp. Jeża - wzory do naśladowania:
/files/media/pliki/_02_kard_Jez_wzory_do_nasladowania.mp3

Anegdota o wilku i zającu:
/files/media/pliki/Jez o wilku i zajcu.mp3

Materiały przygotowała: Alicja Górska /Radio Plus Koszalin

UWAGA!

Zamieszczone materiały archiwalne są własnością Radia Plus Koszalin. Plików nie wolno kopiować, ani do użytku własnego w celu przechowywania na własnym komputerze, ani w celu udostępniania ich w jakiejkolwiek formie. Jedynym dopuszczonym sposobem udostępniania tych materiałów jest przekierowanie do strony diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Więcej informacji o samym biskupie TUTAJ