Strona głównaZ życia diecezji Zakończenie tegorocznej edycji Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich

Zakończenie tegorocznej edycji Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich

Bp Paweł Cieślik 21 maja podczas Mszy św. w kaplicy CEF ustanowił nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. oraz pobłogosławił lektorów i animatorów katechezy parafialnej.

Tegoroczną edycję studium ukończyło 50 osób. 15 mężczyzn zostało nadzwyczajnymi szafarzami, 16 osób - lektorami, 19 - animatorami katechezy parafialnej.

Mszę św. w kaplicy CEF razem z bp. Pawłem Cieślikiem koncelebrowali: ks. dr Radosław Mazur - dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Biskupiej, ks. Łukasz Gąsiorowski - dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej oraz ks. dr Tomasz Tomaszewski, sekretarz synodu, odpowiedzialny za formację lektorów.

Relacja "Gościa Niedzielnego" z wydarzenia TUTAJ

Kolejna edycja studium rozpocznie się jesienią. Osoby, które chciałby podjąć formację, powinny zgłosić się do swojego proboszcza.