Strona głównaZ życia diecezji Zakończył się X Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

Zakończył się X Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

W koszalińskim Centrum Edukacji Nauczycieli w finale zmagań rywalizowało 31 uczniów z 16 szkół z całej diecezji.

Gratulacje wszystkim uczestnikom składał bp Krzysztof Włodarczyk. Celem zmagań jest zachęcenie dzieci i przygotowujących ich nauczycieli do wyjścia dalej niż to, co zawarte w szkolnym programie nauczania.

- Poszliśmy w kierunku włączenia się w realizację programu duszpasterskiego. Każdego roku literatura nawiązuje właśnie do tego, jak wprowadzać w życie wskazówki, które Kościół daje na kolejny rok duszpasterski. Jesteśmy w trakcie realizacji programu opatrzonego hasłem: "W mocy Bożego Ducha". W ubiegłym roku skupiliśmy się na Osobie Ducha Świętego i Jego darach, w tym zwróciliśmy uwagę na wynikające z nich działanie, czyli misję ochrzczonych i bierzmowanych w Kościele i świecie - wyjaśnia Alicja Lorenz, doradca metodyczny ds. religii w Koszalinie i pomysłodawczyni konkursu.

Najlepsi w kategorii klas I-V

Miejsce I - Maja Pawlak - SP w Turowie

Miejsce II - Julia Gojdź - SP 3 w Słupsku

Miejsce II - Eryk Skonieczny - SP 3 w Słupsku

Miejsce III - Lena Jabłońska - SP w Turowie

Miejsce III - Maria Śmietańska - Zespół Szkół Muzycznych w Koszalinie

Najlepsi w kategorii klas VI-VIII

Miejsce I - Wiktor Wilicki - SP 7 Szczecinek

Miejsce I - Daria Brzozowska - SP3 Białogard

Miejsce II - Aleksandra Kowalczyk - SP 3 w Sławnie

Miejsce II - Julia Piętka - ZSM w Koszalinie

Miejsce III - Oliwia Mąka - Katolicka Szkoła Podstawowa w Koszalinie

Organizatorami konkursu są Centrum Edukacji Nauczycieli i Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej w Koszalinie.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ, fotogaleria TUTAJ