Strona głównaZ życia diecezji Zaśpiewali kolędę i przełamali się opłatkiem

Zaśpiewali kolędę i przełamali się opłatkiem

We wnętrzach plebanii katedralnej w Koszalinie bp Edward Dajczak złożył życzenia świąteczne ojcom, braciom i siostrom zakonnym oraz dziewicom konsekrowanym.

Doroczny opłatek z pasterzem diecezji stał się okazją do dobrych życzeń na niełatwy rok pracy. - To, że będzie trudno, to wiadomo, zawsze jest - nie ukrywał bp Dajczak, składając życzenia świąteczne zgromadzonym na plebanii katedralnej w Koszalinie. Wyliczając liczne zadania duszpasterskie dodał: - Dziękujmy Bogu za to, że wciąż jesteśmy światu potrzebni.

Po raz pierwszy w tak szerokim zakonnym gronie przywitano przedstawicielki dwóch zgromadzeń, które w tym roku dołączyły do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej - Siostry Maryi Gwiazdy Porannej mieszkające obecnie w parafii Ducha Świętego w Koszalinie, oraz Uczennice Krzyża, posługujące przy sanktuarium w Skrzatuszu.

Spotkanie opłatkowe poprzedziły konferencja, adoracja oraz Msza św. w kościele św. Józefa Oblubieńca. Konferencję wprowadzającą do modlitwy medytacyjnej wygłosił ks. dr Wojciech Wójtowicz, rektor WSD.

Zapraszamy na stronę Gościa Niedzielnego – obszerna relacja z wydarzenia TUTAJ