Strona głównaZ życia diecezji Zmarł ks. kan. Wojciech Gappa

Zmarł ks. kan. Wojciech Gappa

Zmarły 21 lipca kapłan od 2002 roku był proboszczem parafii pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim.

Uroczystości pogrzebowe Księdza Dziekana Wojciecha Gappy odbędą się w poniedziałek 24 lipca w Drawsku Pomorskim:

• 10.00 modlitwa w kościele Zmartwychwstania Pańskiego przy trumnie zmarłego kapłana
  • 12.00 Msza św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka i przejście na cmentarz komunalny w Drawsku Pomorskim

W niedzielę 23 lipca modlitwa przy trumnie zmarłego kapłana w kościele parafialnym Zmartwychwstania Pańskiego w Drawsku Pomorskim:

• 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • 16.00 Nieszpory za zmarłych z udziałem kapłanów dekanatu drawskiego modlitwa w ciszy do godz. 18.30

Dziękując za dar kapłaństwa ks. Wojciecha, polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.

Ks. kanonik Wojciech Gappa, syn Klemensa i Antoniny zd. Cicha, urodził się 23 kwietnia 1943 roku w Łobżenicy.

We wrześniu 1957 roku wstąpił do Niższego Seminarium Duchownego w Górce Klasztornej, w którym przebywał aż do jego likwidacji, czyli do roku 1960. W latach 1961-1967 studiował w Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym.

Święcenia kapłańskie przyjął 18 czerwca 1967 roku. Po przyjęciu święceń pełnił posługę duszpasterską w następujących parafiach:

• w latach 1967-1969 wikariusz w parafii pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Lubsku
  • w latach 1969-1971 wikariusz w parafii pw. MB Ostrobramskiej w Tychowie
  • w latach 1971-1974 wikariusz w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Polanowie
  • w latach 1974-76 wikariusz w parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Sławnie
  • w latach 1976-1977 wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie
  • w latach 1977-1977 administrator parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Garbnie
  • w latach 1978-1988 proboszcz w parafii pw, MB Szkaplerznej w Szczeglinie
  • w latach 1988-1988 zarządca parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego  w Polanowie
  • w latach 1988-2002 proboszcz w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Polanowie
  • w latach 2002-2017 proboszcz w parafii pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim

Pełnił również funkcję dekanalnego referenta duszpasterstwa rodzin, wizytatora i referenta ds. katechizacji oraz duszpasterstwa dzieci i młodzieży, wicedziekana. Był też dziekanem dekanatu Polanów i Drawsko Pomorskie, dziekanem rejonu szczecineckiego, dekanalnym wizytatorem katechetycznym a także kanonikiem gremialnym Kołobrzeskiej Kapituły Kolegiackiej.

Zmarły kapłan był też członkiem Komisji ds. duchowieństwa II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.