Strona głównaZ życia diecezji Zmarł ks. Paweł Rusak

Zmarł ks. Paweł Rusak

Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Popielewie zmarł 13 czerwca 2018 roku. Miał 47 lat.

Uroczystości pogrzebowe ks. Pawła Rusaka będą miały następujący przebieg:

• 15 czerwca (piątek) o godz. 19 w kościele w Popielewie zostanie odprawiona Msza św. przez księży z dekanatu Połczyn-Zdrój.
  • 16 czerwca (sobota) o godz. 11 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa, po której trumna z ciałem zmarłego zostanie przewieziona do Sieradza.
  • 19 czerwca (wtorek) o godz. 12 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu przy ul. Krakowskie Przedmieście 123a. Po Mszy dalsza część uroczystości pogrzebowych na cmentarzu.

Ks. Paweł Rusak, syn Jana i Stanisławy zd. Antończak, urodził się 21.06.1971 r. w Sieradzu. Po zdaniu egzaminu maturalnego w 1990 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, w którym studiował do roku 1995. W roku 1996 został przyjęty do Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

Święcenia diakonatu otrzymał 15.11.1998 r., a święcenia prezbiteratu 22.05.1999 r. - z rąk bp. Tadeusza Werno w konkatedrze kołobrzeskiej.

Ks. Paweł Rusak pełnił posługę duszpasterską:

• jako neoprezbiter w ramach zastępstw wakacyjnych w parafiach: Trzebielino, Bukowo i pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku;
  • jako wikariusz: w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bruskowie Wielkim w latach 1999-2001; w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim w latach 2001-2007; w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie w latach 2007-2008; w parafii wojskowo-cywilnej pw. św. Marcina w Koszalinie w latach 2008-2012; w parafii pw. św. Mikołaja w Wałczu w latach 2012-2015.
  • proboszczem parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Popielewie został mianowany 21.02.2015 r.