Zaproszenia

Strona głównaZaproszenia Uroczystości na Górze Chełmskiej - 1 czerwca

Uroczystości na Górze Chełmskiej - 1 czerwca

Dzień ten jesto okazją do wspomnienia kolejnej rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Koszalinie oraz Diecezjalną Pielgrzymką Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej.

Na oba wydarzenia zaprasza biskup diecezjalny Zbigniew Zieliński. Publikujemy treść zaproszenia:

Drodzy Siostry i Bracia,

Serdecznie zapraszam wszystkich Was dnia 1 czerwca 2024 r. na obchody 33 rocznicy poświęcenia przez Jana Pawła II Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. Spotkanie rozpocznie się nabożeństwem różańcowym o godzinie 10:00, a zakończy odprawieniem Mszy św. o godz. 12:00.

Spotkanie to jest zarazem Diecezjalną Pielgrzymką Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej. Moją wielką radością jest fakt, że Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej rozwija się aż w 120 parafiach naszej diecezji, a Maryja nawiedza rodziny w ponad 600 kręgach domowych.

Wyjątkowym zadaniem Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej jest ożywienie życia religijnego parafii poprzez przyjmowanie w swoich domach Pielgrzymującej Matki Bożej, kontakt rodzin z szensztackim sanktuarium, a także jednoczenie się rodzin pomiędzy sobą poprzez wspólne pielgrzymki i spotkania, by żyć dla ideałów życia rodzinnego i wspierać się w wierze.

Doskonałą okazją do realizowania zadań Apostolatu jest wspólna pielgrzymka z Waszych parafii na Górę Chełmską 1 czerwca 2024 r. w Koszalinie, na którą jeszcze raz zapraszam. Niech opieka Maryi inspiruje Was do wspólnej modlitwy rodzinnej oraz odkrywania Boga w codzienności życia.

Już teraz bardzo serdecznie pozdrawiam i modlę się za wszystkich, którzy biorą udział w tym wielkim dziele.

Powierzając całe Dzieło Szensztackie Dobremu Bogu, przez Niepokalane Serce Maryi, wszystkim zaangażowanym błogosławię i zapewniam o mojej modlitwie.

Bp Zbigniew Zieliński
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski