Strona głównaZ życia diecezji 18. Bal Charytatywny na rzecz hospicjum Caritas w Darłowie

18. Bal Charytatywny na rzecz hospicjum Caritas w Darłowie

W dobroczynnym celu bawili się w Darłówku goście Fundacji Morze Miłości. Byli wśród nich bp Zbigniew Zieliński oraz bp Edward Dajczak.

Na osiemnasty Bal Charytatywny na rzecz hospicjum Caritas w Darłowie przybyło blisko 200 gości, którzy zdecydowali się wesprzeć finansowo Dom Hospicyjno-Opiekuńczy Caritas im. Bp. Czesława Domina w Darłowie. Zabawę, która odbyła się 10 lutego w hotelu Amber Port w Darłówku, poprowadził Robert Bochenko, a do tańca przygrywał zespół Ewa Osada Band.

Organizatorem balu była Fundacja Morze Miłości, a jej patronem honorowym bp diecezjalny Zbigniew Zieliński. Na balu obecny był także Edward Dajczak, który od początku towarzyszył temu charytatywnemu przedsięwzięciu. Obecni byli też ks. Łukasz Bikun, dyrektor Caritas diecezjalnej, ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor hospicjum, prowincjał franciszkanów o. Wojciech Kulig.

Na licytację, które odbyła się w ramach wydarzenia, zgromadzono wiele wartościowych przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Wśród nich znalazły się: rękodzieło, biżuteria, pobyt w hotelu, vouchery na zabiegi kosmetyczne, koszulka Legii Warszawa z podpisami sportowców, markowe przedmioty i alkohole, bukiety kwiatów i budzący w gościach najwięcej emocji tygodniowy rejs największym statkiem pasażerskim na świecie.

Ceramika przedstawiająca Ostatnią Wieczerzę to dar biskupa diecezjalnego Zbigniewa Zielińskiego, zaś dwutomową „Księgę modlitw” przekazał na licytację biskup Edward Dajczak.

Więcej w materiale „Gościa Niedzielnego” TUTAJ