Wydział Duszpasterski

Egzorcyzmy

Wśród wielu form pomocy, których udziela Bóg swoim dzieciom, wyróżnia się egzorcyzm uroczysty, zwany wielkim lub większym, będący obrzędem liturgicznym. Z tej racji egzorcyzm mający na celu "wypędzenie złych duchów lub uwolnienie od ich demonicznego wpływu, mocą duchowej władzy, jaką Jezus powierzył Kościołowi, jest błaganiem lub żądaniem należącym do dziedziny sakramentaliów, a zatem świętym znakiem oznaczającym "skutki, przede wszystkim duchowe, osiągane przez modlitwę Kościoła.

Ksiądz w twojej parafii jest pierwszą osobą do której należy się udać w sytuacji jeśli nie jesteś pewien, czy doświadczasz na sobie lub drugiej osobie działania złego ducha. Możesz to zrobić na przykład przy okazji spowiedzi świętej.

Więcej na temat egzorcyzmów i posługi kapłanów egzorcystów można przeczytać TUTAJ.