Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwa Akademickie

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Duszpasterstwa Akademickie Działają w Koszalinie, Słupsku i Pile.

Duszpasterstwo akademickie realizuje swoja misję w diecezji poprzez organizowane dla środowiska uczelni wyższych rekolekcje akademickie w okresie Wielkiego Postu oraz na rozpoczęcie roku akademickiego lub w czasie Adwentu – w formie otwartej bądź wyjazdowej, systematyczne, cotygodniowe spotkania formacyjne, wyjścia integrujące środowisko, wyjazdy w okresie ferii zimowych lub wakacji czy działania charytatywne.

Wydarzeniem centralnym ciągu roku jest Ogólnopolska Pielgrzymka Świata Akademickiego na Jasną Górę. Duszpasterstwa aktywnie włączają się w życie uczelni, czego wyrazem są składane propozycje wydarzeń kulturalnych w czasie juwenaliów.

W diecezji działają trzy ośrodki stanowiące diecezjalne duszpasterstwo akademickie, które kierują propozycje do studentów i nauczycieli akademickich. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach lub internetowych profilach duszpasterstw.

DA KOSZALIN

ks. Remigiusz Szauer