Duszpasterstwo Młodzieży

Strona głównaDuszpasterstwo Młodzieży Propozycje duszpasterskie dla ministrantów 2019/2020

Propozycje duszpasterskie dla ministrantów 2019/2020

1. Kurs Ceremoniarza Parafialnego.

2. Konkursy biblijne

KURS CEREMONIARZA PARAFIALNEGO

Duszpasterstwo Młodzieży serdecznie zaprasza ministrantów w nowym roku formacyjnym na kurs ceremoniarza parafialnego, który odbędzie się w Ośrodku Charytatywnym Caritas w Ostrowcu k. Wałcza.

Kurs ceremoniarza ma na celu przygotowanie ministrantów do następujących zadań:

• pomoc w kierowaniu asystami liturgicznymi w parafii w czasie Mszy Świętych w niedzielę, podczas uroczystości i innych nabożeństw, pod opieką księdza Opiekuna,
  • pomoc w sprawowaniu opieki nad małymi grupami kandydatów, ministrantów i lektorów,
  • prowadzenie spotkań teoretycznych oraz praktycznych ćwiczeń z liturgii w grupach służby liturgicznej,
  • czuwanie nad przebiegiem służby Bożej w ciągu całego tygodnia,
  • pełnienie posługi ceremoniarza na rekolekcjach wspólnotowych (Ruch Światło- Życie, KSM),
  • pełnienie posługi animatora w czasie rekolekcji ministranckich,
  • pomoc w asystach w czasie uroczystości diecezjalnych.

Do uczestnictwa w kursie zaproszeni są ministranci, którzy ukończyli 15 rok życia.
I Turnus: 17-19.01.2020 r. (piątek - niedziela)
II Turnus: 14-16.02.2020 r. (piątek - niedziela)
III Turnus: 17-19.04.2020 r. (piątek - niedziela)

Błogosławieństwo ceremoniarzy - 30.04 - 1.05.2020 r.

Kurs rozpoczyna się w piątek o godz. 17.00, a kończy obiadem w niedzielę o godz. 12.30. Cena jednego weekendu to 50 zł (pełne wyżywienie i noclegi). Tak niska cena jest wynikiem dofinansowanie z diecezji, która od lat wspiera młodzież podczas rekolekcji.

Należy zabrać ze sobą śpiwór. Do parafii dotrze wzór zgody na udział w kursie, który wypełniają rodzice. Wypełniony formularz prosimy zwrócić do Referatu ds. Duszpasterstwa Młodzieży, ul. Wyszyńskiego 25, 75-062 Koszalin do dnia 1 stycznia 2020 r.

KONKURSY BIBLIJNE

W sobotę, 14 grudnia 2019 r., w Koszalinie odbędzie się VIII Diecezjalny Konkurs Biblijny dla Ministrantów Młodszych.

Mogą w nim wziąć udział tylko chłopcy ze szkoły podstawowej. Przedmiotem konkursu będą Dzieje Apostolskie. Tekst tej księgi biblijnej, wraz z przypisami należy zaczerpnąć z piątego wydania tzw. Biblii Tysiąclecia. Zgłoszenia będą przyjmowane do 9 grudnia br. na adres: biblista@op.pl.

W marcu 2020 r. w Koszalinie odbędzie się etap diecezjalny XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów. Mogą w nim wziąć udział ministranci i lektorzy (tylko płci męskiej) w wieku do 26 lat, którzy aktualnie należą do liturgicznej służby ołtarza.

Przedmiotem konkursu będą Księga Jozuego i Dzieje Apostolskie. Tekst tych ksiąg biblijnych wraz z przypisami i wstępami należy zaczerpnąć z piątego wydania tzw Biblii Tysiąclecia.