Strona głównaZ życia diecezji 40. Diecezjalna Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę rozpoczęła się w Skrzatuszu

40. Diecezjalna Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę rozpoczęła się w Skrzatuszu

Ponad 200 pątników na drogę pobłogosławił bp Krzysztof Zadarko.

Na rozpoczęcie pielgrzymowania biskup przewodniczył Mszy św. w skrzatuskiej bazylice.

Zapraszamy do obejrzenia materiału "Dobrych Mediów".

W tym roku diecezjalna pielgrzymka przeżywa jubileusz 40-lecia.

- Będziemy szczególnie pamiętać o żyjących i zmarłych osobach, które od początku tworzyły naszą pielgrzymkę. Dzisiaj tworzymy ją my, ale przed nami szły rzesze ludzi, którzy ją rozpoczęli, wytyczyli jej trasę i stworzyli tę tradycję - podkreśla ks. Marcin Kościński, obecnie odpowiedzialny za pielgrzymkę.

W tym roku na trasę wyruszają dwie grupy: północna (św. Wojciecha) i południowa (św. Maksymiliana).

Więcej wraz z galerią zdjęć w materiale "Gościa Niedzielnego" TUTAJ