Słowo biskupa

Strona głównaSłowo biskupa Bp Edward Dajczak w Uroczystość św. Józefa

Bp Edward Dajczak w Uroczystość św. Józefa

Bp Edward Dajczak przewodniczył Mszy św. w słupskim Sanktuarium św. Józefa. Uroczystość była transmitowana w Internecie.

Z kilkoma kapłanami i przy niemal pustym kościele, 19 marca obchodzono 5. rocznicę ustanowienia Sanktuarium św. Józefa w Słupsku. Mówiąc o Oblubieńcu Najświętszej Maryi Panny, biskup ukazywał postać św. Józefa w kontekście trudności wywołanych pandemią koronawirusa.

- Gdy dzieją się takie rzeczy jak dzisiaj, pojawiają się głosy, że oto teraz Bóg podniósł rękę i zaczął karać. Ewangelia stawia jednak sprawę zupełnie inaczej. W naszym życiu są chwile piękne, ale i klęski. W tym świecie, który jest tak niejednoznaczny, ludzie wiary otrzymują moc, która jest w stanie przeciwstawić się piewcom traumy i beznadziei. W Ewangelii bowiem miłość jest mocą, która przezwycięża wszystko. Bóg w Jezusie stoi zawsze po stronie cierpiących. Jeśli chcemy odczytać Boga, a nie tworzyć własnych Jego koncepcji, musimy znaleźć Boga św. Józefa - powiedział biskup.

Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wskazał na trudności, jakim musiał podołać św. Józef w związku z narodzinami Jezusa - od niespodziewanej wiadomości o poczęciu, przez niełatwe warunki narodzin, aż po zagrożenie życia i konieczność nagłej ucieczki.

Po Eucharystii biskup zawierzył diecezję koszalińsko-kołobrzeską opiece św. Józefa.

Obszerniejsza relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ