Strona głównaZ życia diecezji Biskupi zawierzą dzieło katechetyczne w diecezji

Biskupi zawierzą dzieło katechetyczne w diecezji

Jak informuje kuria biskupia, wydarzenie ma związek z dyskusjami na temat miejsca i roli katechezy w szkołach. Zawierzenie dzieła katechetycznego diecezji Matce Bożej Skrzatuskiej odbędzie się 4 marca.

- Mając świadomość, jak ważną rolę odgrywają katecheci, a tym samym katecheza, zarówno parafialna jak i szkolna, podejmując się różnych inicjatyw praktycznych w obronie jej miejsca w placówkach edukacyjnych, chcemy otoczyć również modlitwą to wielkie dzieło oraz osoby za nie odpowiedzialne - mówi ks. Dariusz Wypych, dyrektor kurialnego Wydziału Katechetycznego.

- Wsparciem tych działań będzie Akt Zawierzenia NMP Bolesnej Pani Skrzatuskiej katechetów i dzieła katechetycznego w naszej diecezji. Dokonają tego biskupi w poniedziałek , podczas Mszy 4 marca podczas Mszy św. sprawowanej w diecezjalnym sanktuarium w Skrzatuszu o godz. 12.00, w pierwszą rocznicę ingresu biskupa Zbigniewa Zielińskiego do kościoła katedralnego - dodaje ks. Wypych, zapraszając wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu na miejscu lub za pośrednictwem transmisji.

Msza święta będzie transmitowana przez Dobre Media.