Słowo biskupa

Strona głównaSłowo biskupa Bp Edward Dajczak o decyzji Stolicy Apostolskiej (VIDEO)

Bp Edward Dajczak o decyzji Stolicy Apostolskiej (VIDEO)

Papież Franciszek mianował biskupa koadiutora dla diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Został nim dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej Zbigniew Zieliński.

Ogłoszoną dziś w samo południe decyzję Stolicy Apostolskiej skomentował dla przedstawicieli mediów bp Edward Dajczak, ordynariusz diecezji.

Bp Zbigniew Zieliński ma 57 lat. Od ponad 30 lat jest kapłanem, a od prawie 7 posługuje jako biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej. Wcześniej przez wiele lat był m.in. duszpasterzem w gdańskich parafiach – w tym proboszczem parafii katedralnej w Gdańsku-Oliwie, a także dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Gdańskiej i wykładowcą teologii pastoralnej w Gdańskim Seminarium Duchownym. W Konferencji Episkopatu Polski bp Zieliński wchodzi w skład Rady ds. Społecznych. Jego dewizą biskupią są słowa „Ut unum sint” (Aby byli jedno).

Bp Zbigniew Zieliński urząd w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oficjalnie obejmie 16 marca. Uroczyste powitanie biskupa Zielińskiego jest zaplanowane na 2 kwietnia - odbędzie się w koszalińskiej katedrze o godzinie 11.00.