Słowo biskupa

Strona głównaSłowo biskupa Bp Krzysztof Włodarczyk: Prawdziwy mężczyzna to ktoś, kto naśladuje Chrystusa

Bp Krzysztof Włodarczyk: Prawdziwy mężczyzna to ktoś, kto naśladuje Chrystusa

2 tys. osób z całej Polski wzięło udział w XXI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Domowego Kościoła do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk.

Bp Włodarczyk podkreślał, że w małżeństwie należy tak żyć, aby współmałżonek stawał się świętszy. Wskazywał na hierarchię wartości w życiu człowieka. – Bóg, współmałżonek, dzieci, rodzice, rodzina, praca, a na końcu ja sam. Tak powinno wyglądać nasze życie. Miłość to ciągła rezygnacja z siebie dla drugiego, a przykładem takiej miłości jest św. Józef – stwierdził biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Zaznaczył, że Jezus jest ideałem mężczyzny. – Prawdziwy mężczyzna to ktoś, kto naśladuje Chrystusa. Prawdziwy mężczyzna wygrywa przede wszystkim z sobą. Prawdziwy mężczyzna to student, który odrzuca ofertę mieszkania z dziewczyną. Prawdziwy mężczyzna to: mąż, który latami trwa przy chorej żonie, ojciec wielkodusznie przyjmujący nadplanowe dziecko, ksiądz wierny celibatowi, pracownik narażający się szefowi w imię uczciwości – wskazywał hierarcha.

Po komunii biskup, kapłani i przedstawiciele Kościoła Domowego udali się do Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa, gdzie para krajowa Kościoła Domowego zawierzyła patronowi wszystkie małżeństwa i rodziny oraz Domowy Kościół.

Wraz z bp. Krzysztofem Włodarczykiem modlili się: ks. Tomasz Opaliński, moderator krajowy Domowego Kościoła, ks. Maciej Krulak, moderator Ruchu Światło-Życie Diecezji Kaliskiej, Katarzyna i Paweł Maciejewscy z archidiecezji poznańskiej, para krajowa Domowego Kościoła, Danuta i Paweł Macińscy, para Domowego Kościoła diecezji kaliskiej, a także liczne delegacje Kościoła Domowego z kapłanami z całej Polski.