Słowo biskupa

Strona głównaSłowo biskupa Bp Krzysztof Zadarko o pokusach

Bp Krzysztof Zadarko o pokusach

Bp Krzysztof Zadarko przewodniczył 1 marca w Skrzatuszu Mszy św. z udzieleniem posług lektoratu i akolitatu alumnom WSD w Koszalinie.

W homilii biskup komentował przewidzianą na I Niedzielę Wielkiego Postu Ewangelię o kuszeniu Jezusa. Jak zaznaczył, kuszenie jest doświadczeniem każdego bez wyjątku człowieka. Szatanowi chodzi w nim przede wszystkim o zniszczenie relacji, jaka łączy człowieka z Bogiem.

/files/media/pliki/bpKZ_największa pokusa.mp3

Komentując z kolei pokusę związaną z przemianą kamienia w chleb, na którą Jezus odpowiada słowami: „Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”, biskup zwrócił uwagę na kwestię głoszenia słowa.

- Jeśli On jest, to skąd tyle naszej ewangelizacyjnej i katechizacyjnej niemocy? - pytał biskup, przestrzegając przed pokusą zbyt łatwych rozwiązań.

/files/media/pliki/bpKZ_słowo potem czyn.mp3

Pokusę rzucenia się w dół z narożnika świątyni, biskup odczytał w kontekście niszczącego Kościół klerykalizmu. – Co zrobić wobec oporu ludzi złych, wobec zalewu zgorszenia, cynizmu i szyderstwa? Rzuć się w dół – podpowiada demon.

/files/media/pliki/bpKZ_rzuć się w dół.mp3

Biskup zaproponował też lekarstwo na wszelkie pokusy.

/files/media/pliki/bpKZ_lekarstwo na pokusę.mp3