Słowo biskupa

Strona głównaSłowo biskupa Bp Zadarko o handlu ludźmi

Bp Zadarko o handlu ludźmi

Biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek przy KEP w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną.

Kościół ma do spełnienia olbrzymie zadanie niesienia pomocy ofiarom handlu ludźmi, przede wszystkim budując zaufanie, a także poprzez wykorzystanie swoich struktur i swojej wrażliwości – przypomniał w rozmowie z KAI bp Krzysztof Zadarko. Jak zauważył, problem handlu ludźmi dotyczy także Polski, choć nie jest szeroko dyskutowany w polskim Kościele.

Więcej TUTAJ