Strona głównaZ życia diecezji Co z „Przystanią z Jezusem”? Odbyło się spotkanie koncepcyjne

Co z „Przystanią z Jezusem”? Odbyło się spotkanie koncepcyjne

Ekipa organizująca wakacyjną akcję ewangelizacyjną w Kołobrzegu spotkała się z bp. Zbigniewem Zielińskim.

Na spotkaniu rozmawiano o formule kolejnej edycji akcji „Przystań z Jezusem”, która od kilku lat odbywa się przy okazji kołobrzeskiego festiwalu „Sunrise”.

Jak mówi ks. Rafał Jarosiewicz, szef koszalińskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, w tym roku formuła akcji zostanie rozszerzona, aby ewangelizatorzy mogli trafić także do turystów przebywających w nadmorskim kurorcie. Wynika to m.in. z ograniczonych możliwości działania w bezpośredniej bliskości festiwalu.

Jak dokładnie będzie wyglądała nowa formuła oraz kiedy ruszą zapisy do udziału w przedsięwzięciu, organizatorzy podadzą w kolejnych tygodniach.

Na dzisiaj wiadomo, że „Przystań z Jezusem” odbędzie się w dniach 16-22 lipca, z czego pierwsze trzy dni będą rekolekcjami dla ewangelizatorów.