Strona głównaZ życia diecezji Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej

Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej

Na Górę Chełmską przybyło niemal 800 pielgrzymów z całej diecezji, a także spoza niej. Mszy św. przewodniczył bp Edward Dajczak. Obecny był także bp senior Paweł Cieślik.

Jak informuje s. Celina Junik z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi, w apostolacie działającym w diecezji, w 60 parafiach jest obecnie ponad 270 kręgów. Każdy z nich liczy od 10 do 15 rodzin, czy osób. Oznacza to, że Pielgrzymującą Matkę Bożą przyjmuje do swoich domów ponad 3 tys. wiernych. To obecnie jedno z najprężniej rozwijających się dzieł ewangelizacyjnych w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Relacja z pielgrzymki, która odbyła się 8 czerwca na stronie "Gościa Niedzielnego" TUTAJ

Relacja Radia Plus Koszalin TUTAJ