Strona głównaZ życia diecezji Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin odbyła się 15 sierpnia na Górze Chełmskiej

Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin odbyła się 15 sierpnia na Górze Chełmskiej

Tym razem bez festynu rodzinnego, ale z modlitwą i błogosławieństwem nowej figury przy budującym się Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznym.

Pielgrzymka rozpoczęła się przed południem modlitwą różańcową. Po niej bp Edward Dajczak przewodniczył Mszy św. przy sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

- Modlę się dzisiaj za wszystkie rodziny naszej diecezji, ponieważ jest to dla rodziny niełatwy czas. Jednym z powodów jest myślenie współczesnego świata, które bardzo często jest antyrodzinne. Ale równocześnie nie jest to łatwy czas ze względu na pandemię i wszystkie utrudnienia z nią związane - powiedział biskup witając setki pielgrzymów.

Homilia biskupa do wysłuchania TUTAJ

Podczas Mszy św. małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. Biskup pobłogosławił także kwiaty i zioła oraz nową figurę Matki Bożej Niepokalanej, która stanęła przy budującym się Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznym.