Strona głównaZ życia diecezji Diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej

Diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej

Zeszłoroczni laureaci trzymają poziom i… miejsca na podium. Pierwsze i drugie miejsce w olimpiadzie teologicznej zajęli ci sami licealiści, co przed rokiem.

Tematem tegorocznej Olimpiady Teologii Katolickiej jest "Nadzieja dla Europy" w nauczaniu papieża Benedykta XVI i papieża Franciszka. Jej diecezjalny etap odbył się 7. marca w auli WSD.

Laureaci, którzy będą reprezentować diecezję na forum ogólnopolskim:

1 miejsce (48,5 pkt.) - Karol Górzny z Liceum im. Stanisława Staszica w Pile (opiekun: ks. Jacek Dziadosz)
2 miejsce (47,5 pkt.) - Alicja Rink z I LO w Koszalinie (opiekun: s. Zofia Trzonkowska)
3 miejsce (39 pkt.) - Mateusz Boćko z LO im. Kopernika w Kołobrzegu (opiekun: ks. Wojciech Panek)

Laureaci pojadą w kwietniu na finał do Łodzi.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ