Diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej

Strona głównaDiecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej

Diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej

W zmaganiach, które odbyły się 12 stycznia w auli Wyższego Seminarium Duchownego, wzięło udział 46 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W tym roku, pytania zawarte w teście, dotyczyły objawień Matki Bożej w Fatimie. - Jest to oczywiście związane z obchodzonym w tym roku jubileuszem 100-lecia tamtych wydarzeń - przypomina ks. dr Radosław Mazur, dyrektor Wydziału Katechetycznego koszalińskiej kurii biskupiej.

Troje uczestników, którzy zdobyli największą liczbę punktów, pojedzie na finał ogólnopolski OTK, który odbędzie się w Lublinie.

Zwycięzcami etapu diecezjalnego zostali:

1. Karol Górzny - LO nr 2 w Pile (opiekun: ks. Jacek Dziadosz)
  2. Alicja Rink - LO nr 1 w Koszalinie (opiekun: s. Zofia Trzonkowska)
  3. Martyna Dyś - LO nr 4 w Słupsku (opiekun: ks. Tomasz Wołoszynowski)

Nagrody zwycięzcom wręczył bp Krzysztof Zadarko.

Szersza relacja z wydarzenia na stronie "Gościa Niedzielnego" TUTAJ

Relacja Radia Plus Koszalin z materiałami audio TUTAJ

Pełna lista uczestników wraz z punktacją dostępna TUTAJ

II Synod Diecezjalny