Strona głównaZ życia diecezji Diecezjalny finał Ligi Ministranckiej

Diecezjalny finał Ligi Ministranckiej

Aż 12 drużyn walczyło w finałowych rozgrywkach, które 25 marca rozegrano na hali sportowej w Karlinie.

Finał zawodów w piłkę nożną halową rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. 12 drużyn, które zakwalifikowały się do finału diecezjalnego zostało wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach.

W najmłodszej kategorii zwycięstwo wywalczyli ministranci z parafii pw. św. Faustyny ze Słupska. Wśród gimnazjalistów po raz trzeci z rzędu triumfowali ministranci z pilskiej parafii pw. św. Jana Bosko. Zwycięstwo w najstarszej kategorii wiekowej wywalczyli ministranci z Czarnego.

Nagrody uczestnikom wręczył bp Krzysztof Włodarczyk.

Szersza relacja na stronie diecezjalnego "Gościa Niedzielnego" - TUTAJ