Diecezjalny Zjazd KSM

Strona głównaDiecezjalny Zjazd KSM

Diecezjalny Zjazd KSM

Parafialni delegaci KSM spotkali się 20 maja w Koszalinie, aby wybrać nowy zarząd diecezjalny stowarzyszenia.

Kadencja poprzedniego zarządu, zgodnie ze statutami, dobiegła końca po dwóch latach.

Delegaci, którzy 20 maja zebrali się na plebanii parafii katedralnej wybrali troje kandydatów na nowego prezesa KSM w diecezji. Są nimi: Violetta Raczkowska z parafii pw. św. Mikołaja w Wałczu, Rafał Cysewski z parafii pw. św. Józefa w Koszalinie oraz Marlena Woźniak z parafii Mariackiej w Słupsku.

W poniedziałek 22 maja bp Edward Dajczak, zgodnie z tym, co przewidują statuty KSM, zdecyduje, kto spośród wybranej przez Zjazd trójki zostanie nowym prezesem.

- Prezes koordynuje działania KSM w diecezji. Zgodnie z naszymi statutami, jego wybór jest zatwierdzany przez biskupa, który powołuje go specjalnym dekretem - przypomina ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny asystent stowarzyszenia.

Obecnie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej funkcjonuje 14 oddziałów KSM, w których działa ok. 200 osób. W Zjeździe Diecezjalnym 20 maja wzięło udział ponad 30 osób.

II Synod Diecezjalny