Strona głównaZ życia diecezji Do tegorocznej edycji Studium Formacyjnego dla Świeckich zgłosiło się 92 chętnych

W dniach od 16 do 18 listopada w koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym odbywał się pierwszy z trzech zjazdów tegorocznej edycji Studium.

Studium już od kilku lat przygotowuje kandydatów do pełnienia funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii św., lektora i animatora katechezy parafialnej.

W tym roku w zaproponowanej przez Studium formacji biorą także udział członkowie parafialnych zespołów synodalnych. Nie przygotowują się oni do podjęcia wyżej wymienionych funkcji. Udział w Studium jest dla nich propozycją formacji osobistej.

Diecezjalne Studium Formacyjne dla Świeckich to propozycja zintegrowanej formacji dla wiernych, którzy chcą bardziej zaangażować się w życie Kościoła. Podczas trzech weekendowych zjazdów w roku uczestnicy Studium biorą udział m.in. w wykładach z propedeutyki teologii, z Pisma Świętego, duchowości, liturgiki, podstaw komunikacji czy fonetyki.

W tym roku w Studium biorą udział 92 osoby: 30 kandydatów na animatorów katechezy parafialnej, 27 na nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., 19 na lektorów oraz 16 członków parafialnych zespołów synodalnych.