Dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej została odwołana

Strona głównaDyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej została odwołana

Dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej została odwołana

Decyzja biskupa wchodzi w życie 1 czerwca. Tego dnia przestanie obowiązywać dyspensa ogólna, a pozostanie ona w mocy dla określonych grup osób.

W kontekście ogłoszonej przez rząd 27 maja br. decyzji o zniesieniu limitu liczby uczestników zgromadzeń religijnych, co daje możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym, oraz biorąc pod uwagę komunikat Przewodniczącego KEP, bp Edward Dajczak z dniem 1 czerwca odwołuje udzieloną 25 marca ogólną dyspensę od niedzielnego uczestnictwa w Mszach św.

Jednocześnie dyspensa zostaje utrzymana dla osób:

• w podeszłym wieku,
  • z objawami infekcji,
  • czujących trudny do pokonania lęk przez zarażeniem się.

Powyższe odwołanie dyspensy oznacza, że wierni są ponownie zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Brak takiego uczestnictwa jest grzechem. Wyjątek stanowią tylko osoby wymienione w trzech powyższych sytuacjach.

II Synod Diecezjalny