Strona głównaZ życia diecezji Finał Pielgrzymki Promienistej na Górze Chełmskiej

Finał Pielgrzymki Promienistej na Górze Chełmskiej

Na Górę Chełmską w Koszalinie po raz 29. dotarła Piesza Pielgrzymka "Promienista". W tym roku przyświecało jej hasło „Posłani w Pokoju Chrystusa”.

Jest to powrót do tradycyjnej formy po dwóch latach pandemicznej przerwy. Pielgrzymka trwała 3 dni, pielgrzymi przeszli blisko 70 kilometrów.

Zwykle w pierwszym dniu maja ruszali z różnych stron diecezji, by po trzech dniach maszerowania spotkać się na Górze Chełmskiej. W tym roku majowa pielgrzymka miała tylko jeden promień - słupski. Pątnicy z miasta nad Słupią, od których wszystko zaczęło się w 1993 r. nie zawiedli i tym razem. Po przerwie spowodowanej epidemicznymi obostrzeniami ochoczo wrócili na szlak. A licząca na starcie w kościele mariackim trzydziestoosobowa grupa przez trzy dni rozrosła się dwukrotnie.

Pielgrzymka zakończyła się Mszą św. na szczycie Góry Chełmskiej pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Zielińskiego. Przez dwa lata pandemii, Pielgrzymka Promienista odbywała się jedynie w formie zdalnej.

Fotogaleria Gościa Niedzielnego z wejścia pielgrzymów na Górę Chełmską TUTAJ

Fotogaleria Gościa Niedzielnego ze Mszy św. TUTAJ