Strona głównaKalendariumPogrzeb dzieci utraconych

Pogrzeb dzieci utraconych

17.10.2020 (sobota)
Koszalin, Słupsk

Będą to już kolejne pochówki w tych miejscowościach.

W Koszalinie Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka w sobotę 17 października o godz. 10.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP (koło katedry), a uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym rozpoczną się o godz. 11.30 w kaplicy. Pochówki dzieci utraconych w Koszalinie odbywają się dwa razy do roku od kwietnia 2011 r. Będzie to już dwudziesty pogrzeb dzieci utraconych, pozostawionych w koszalińskim szpitalu. Procedury pochówku udało się opracować dzięki kampanii społecznej „Nasze na zawsze”. Pochowano do tej pory prochy 3490 dzieci.

Również 17 października w Słupsku odbędzie się kolejny zbiorowy pogrzeb dzieci utraconych. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka sprawowana będzie o godz. 11.00 w kościele mariackim, a po Eucharystii ok. godz. 12.15 odbędą się dalsze uroczystości pogrzebowe na Nowym Cmentarzu przy grobowcu Dzieci Utraconych. W Słupsku do tej pory odbyło się jedenaście pochówków, podczas których w sumie pochowano 624 dzieci.

II Synod Diecezjalny