Strona głównaKalendariumPogrzeby dzieci utraconych

Pogrzeby dzieci utraconych

16.10.2021 (sobota)
Koszalin, Słupsk, Piła

W Koszalinie taki pogrzeb odbywa się już po raz 22.

Koszalin

Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka o godz. 10.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP (koło katedry), a uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym rozpoczną się o godz. 11.30 w kaplicy. Pochówki dzieci utraconych w Koszalinie odbywają się dwa razy do roku od kwietnia 2011 r. Procedury pochówku udało się opracować dzięki kampanii społecznej „Nasze na zawsze”. Pochowano do tej pory prochy 3612 dzieci.

Słupsk

Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka sprawowana będzie o godz. 12.00 w kościele mariackim, a po Eucharystii ok. godz. 13.00 odbędą się dalsze uroczystości pogrzebowe na Nowym Cmentarzu przy grobowcu Dzieci Utraconych. W Słupsku do tej pory odbyło się trzynaście pochówków, podczas których w sumie pochowano 727 dzieci.

Piła

Msza św. o godz. 11.00 w kościele pw. św. Jana Bosko, a po niej dalsze uroczystości pogrzebowe na cmentarzu przy grobowcu Dzieci Utraconych. Pogrzeby dzieci utraconych w Pile odbywają się na mocy uchwały Rady Miasta z kwietnia 2013 roku. Do tej pory w Pile pochowano ciała 197 dzieci utraconych. W pilskim szpitalu odnotowuje się około 190 poronień rocznie.

II Synod Diecezjalny