Kalendarium

Strona głównaKalendarium9. Tournee Pomorskie Chóru Uniwersytetu Medycznego z Poznania

9. Tournee Pomorskie Chóru Uniwersytetu Medycznego z Poznania

01-02.04.2017 (sobota-niedziela)
Białogard, Kołobrzeg, Koszalin

Chór pod dyrekcją prof. Przemysława Pałki przyjeżdża na Pomorze, po raz dziewiąty.

W latach 2009-2013 chór przyjeżdżał na koncerty kolędowe przedstawiając muzykę świąteczną i utwory związane z karnawałem. Po 5 latach została zmieniona forma koncertowa, na Koncerty Pasyjne związane z zadumą i tematyką Wielkiego Postu. Wielki Post, od wieków stanowi źródło wielu inspiracji twórczych, zresztą nie tylko w dziedzinie muzyki. Piękne chóralne, polifoniczne brzmienia utworów, całe morze najróżniejszych form i środków wyrazu, do średniowiecznych lamentacji, poprzez pieśni, do oratoriów i pasji, powodują u odbiorcy nastrój zadumy, przemyśleń i skłaniają do refleksji nad mijającym życiem. Takie właśnie pasyjne utwory zaprezentuje Państwu chór. W programie koncertu muzyka związana z tematyką Wielkiego Postu.

Patronat honorowy nad tournee objął JE Ks. Bp Ordynariusz Edward Dajczak.

Program tournee:

1 kwietnia - godz. 15:30 - Kościół pw. Narodzenia NMP w Białogardzie
1 kwietnia - godz. 18:00 - Kościół pw. Ducha Świętego w Koszalinie (msza i koncert)
2 kwietnia - godz. 10:00 - Bazylika konkatedralna w Kołobrzegu (msza i koncert).

Anna Zacharzewska, Aleksandra Pałka - solo
Jakub Koterba – fortepian