Strona głównaKalendariumEkstremalna Droga Krzyżowa w Białogardzie

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Białogardzie

8.03.2024 (piątek)
Białogard i okolice

EDK Białogard rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18 w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białogardzie.

Potem każdy uczestnik wychodzi na trasę indywidualnie (lub w małych grupkach), w milczeniu, stosując się do aplikacji, wydrukowanego wcześniej opisu trasy lub własnej pamięci. Warto przygotować własny drewniany krzyż, który można nieść w ręku lub przyczepić do plecaka.

Początek trasy: Białogard, kościół pw. Narodzenia NMP.

Koniec trasy: Białogard, Wzgórze Jana Pawła II

Przebieg: Białogard - Redlino - Karlino - Garnki - Zwartowo - Domacyno - Rarwino - Zagórze - Nasutowo - Kamasowo - Białogard

Długość trasy - 43 km; suma podejść - 271 m

Trasa jest przebiega po różnego rodzaju ciągach komunikacyjnych tj. chodnikach, ulicach miejskich, drogach polnych, leśnych z dala od ruchu samochodowego, a także po ścieżkach rowerowych. Na niektórych odcinkach trasa biegnie wzdłuż dróg publicznych (powiatowe i gminne), gdzie należy zwrócić szczególną uwagę na na własne bezpieczeństwo poprzez wystarczająco dobre elementy odblaskowe (kamizelka, opaski, itp.) oraz wzmożoną czujność. Przeszkody na trasie: zalane i mocno zabłocone fragmenty.

Uwagi: Dojazd i powrót we własnym zakresie.

II Synod Diecezjalny