Strona głównaKalendariumEkstremalna Droga Krzyżowa w Pile

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Pile

15.03.2024 (piątek)
Piła i okolice

EDK Piła to dwie trasy do wyboru. Obydwie trasy rozpoczną się Mszą św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego o godz. 20.

1. Niebieska - bł. Piotra Jerzego Frassatiego

Początek trasy: Piła, kościół pw. Miłosierdzia Bożego

Koniec trasy: Skrzatusz, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

Przebieg trasy: Piła (os. Jadwiżyn) - Piła (os. Zielona Dolina) - Krępsko - Płytnica - Głowaczewo - Czechyń - Czapla - Klęśnik - Skrzatusz

Długość trasy - 45 km; suma podejść - 420 m

Informacje o trasie: trasa niebieska jest najstarszą trasą EDK w Pile. Do 37 kilometra prowadzi przez lasy, przez miejsca ciemne i ciche, w większości drogami asfaltowymi (od stacji III do stacji VI oraz od stacji IX do stacji XIV). Reszta to drogi leśne, częściowo udostępnione do ruchu samochodowego. Trasa jest wymagająca, ciemna i samotna. Jest to idealne miejsce do przeżywania misterium Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Powrót ze Skrzatusza we własnym zakresie.

2. Zielona - św. Jana Pawła II

Początek: Piła, kościół pw. Miłosierdzia Bożego

Koniec: Skrzatusz, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

Przebieg trasy: Piła - jezioro Płotki - Dobrzyca - Krępsko - Tarnowo - Stara Łubianka - Skrzatusz

Długość trasy - 46 km, suma podejść - 393 m

Informacje o trasie: po kilku kilometrach, trasa szybko opuszcza miasto, by aż do Starej Łubianki prowadzić nas przez lasy, z dala od miejsc zamieszkałych. Z lasu wychodzimy tylko praktycznie na krótkie chwile, przechodząc przez Dobrzycę, Krępsko i Tarnowo. Wyjątkowym miejscem na trasie jest Cmentarz Leśników, przy którym znajduje się jedna ze stacji. Charakter trasy sprzyja wyciszeniu i pozwala dobrze przeżyć Ekstremalną Drogę Krzyżową. Powrót ze Skrzatusza we własnym zakresie.

II Synod Diecezjalny