Strona głównaKalendariumEkstremalna Droga Krzyżowa w Jastrowiu

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Jastrowiu

22.03.2024 (piątek)
Jastrowie i okolice

EDK Jastrowie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 21 w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Jastrowiu.

Początek trasy: Jastrowie, kościół Św. Michała Archanioła

Koniec: Skrzatusz, bazylika Matki Boskiej Bolesnej

Przebieg: Jastrowie - Ptusza - Kamień Papieski - Czechyń - Wiesiółka - Czapla - Skrzatusz

Długość trasy - 42 km, suma podejść - 388 m

Informacje o trasie: głownie lasami, dwa razy przecinamy drogi asfaltowe z natężonym ruchem, na ok 30km wchodzimy na mało uczęszczane drogi asfaltowe; idziemy głównie lasem. Powrót we własnym zakresie.

Długość trasy - 50 km; suma podejść - 338 m

Informacje o trasie: prowadzi wzdłuż dróg asfaltowych (ok. 19 km), leśnych utwardzonych brukiem (ok. 18 km) oraz piaszczystych. Każda stacja oznaczona jest krzyżem (kościelnym lub postawionym przez nas na ten czas). Przy naszych krzyżach w tym roku będą zamontowane dodatkowo światełka. Ostatnie 5 km prowadzi drogą polną, która może być w tym roku bardzo błotnista tak samo jak ok. 500 metrowy odcinek między stacją IX (Szwecja), a X . Trasa biegnie częściowo (16 km) poboczem drogi powiatowej. Zalecane kamizelki odblaskowe i czołówki. Powrót we własnym zakresie.

II Synod Diecezjalny