Strona głównaKalendariumObchody 100. rocznicy objawień fatimskich

Obchody 100. rocznicy objawień fatimskich

13.05.2017 (sobota)
cała diecezja

Specjalne nabożeństwa odbędą się w różnych miejscach w diecezji.

Są one odpowiedzią także na komunikat biskupa diecezjalnego, który można przeczytać TUTAJ

Koszalin

Uroczysta Msza św. na Górze Chełmskiej o godzinie 18.30 pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka. Wezmą w niej udział przedstawiciele wszystkich parafii. Liturgię przygotowuje WSD. Następnie procesja światła z pięcioma stacjami aż do katedry. Tam uroczyste zawierzenie diecezji i miasta Matce Bożej, którego dokona biskup diecezjalny.

Słupsk

Msza św. o godz. 20 w kościele NSJ, a po niej procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła św. Jacka przechodząc obok kościoła Mariackiego.

Szczecinek

Wierni gromadzą się przy kościele św. Krzysztofa o godz. 20, skąd wyrusza procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej w kierunku kościoła Mariackiego.

II Synod Diecezjalny