Strona głównaKalendarium3. Pielgrzymka Parafialnych Zespołów Caritas

17.06.2017 (sobota)
Okonek

Rozpoczęcie o godz. 10.45

Pierwsza część świętowania odbędzie się w kościele pw. Matki Bożej od Wykupu Niewolników w Okonku. Rozpocznie się rejestracją pielgrzymów o godz. 10.45. O 11 konferencję nt. św. Brata Alberta wygłosi ks. Marcin Wolanin, dyrektor domu rekolekcyjnego Caritas w Kołobrzegu.

O 11.45 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Włodarczyka.

Po Mszy św., ok. godz. 13 orkiestra dęta poprowadzi kolorowy korowód przez miasto w kierunku stadionu. Tam odbędzie się piknik Parafialnych Zespołów Caritas. Na scenie zaprezentują się zespoły muzyczne, chóry i kabaret, tworzone przez wolontariuszy PZC.

Nietypową atrakcją będzie loteria fantowa. - Chcemy przekazać na loterię 5 łóżek rehabilitacyjnych oraz sprzęt medyczny, np. wózek inwalidzki, które zwycięskie PZC będą mogły zagospodarować - wyjaśnia ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezjalnej.

Biesiadowaniu podczas pikniku towarzyszyć będą stoiska wystawowe okolicznych sołectw. Zakończenie pielgrzymki przewidziane jest na godz. 17.

Zgłoszenia uczestnictwa należy kierować do sekretariatu Caritas w Koszalinie na ul. Bp. Domina 8, tel. 94 342 36 90, e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl

II Synod Diecezjalny